2016-ban az utasbiztosítások átlagos napi díja 580 Ft volt, mely hét százalékos növekedést jelent az előző évhez képest.
A síelni indulók ennél 30 százalékkal magasabb összeget, átlagosan napi 760 Ft-ot fizettek. Az utóbbi években jelentősen nőtt a három-öt napos utazások, azaz a hosszú hétvégék aránya a külföldi utak között is. A legjellemzőbb ezen kívül az egy hetes pihenés, a biztosítási szerződések közel 15 százaléka a 8 napos rendszerhez illeszkedik.
Más biztosítási cégek adataiból az is látható, hogy folyamatosan nő az online kötött utasbiztosítások száma, egyre többen választják az internet kínálta lehetőségeket. Ez a határidőket is lerövidíti, hiszen így jelentősen gyorsabb az ügyintézés. A tavalyi évben az online kötött utasbiztosításoknak csaknem a fele az utazás előtti napon, vagy az utazás napján köttetett. Azonban aki az utolsó pillanatra halasztja a biztosítást, jó, ha tudja, hogy sok esetben csak akkor érvényes a szerződés, ha annak megkötésekor még Magyarország területén tartózkodik. És természetesen az utazás előtti napokon már csak a bankkártyás fizetés jöhet szóba.
Sí biztosítás esetében magasabbak a költségek
A mentési díj, a nagyobb kockázat, és a magasabb ellátási költségek indokolják, hogy a sí biztosításokért többet kell fizetnünk. Ha síelni indulunk, kiegészítő szolgáltatásként érdemes felelősségbiztosítást is kötnünk. Hazánkban még nem sokan keresik az utasbiztosítás mellé köthető felelősségbiztosítást, ám a téli sportok szerelmeseinek kiemelten fontos lehet. Aki a sípályán baleset okoz, számíthat arra is, hogy a károsultak rajta hajtják majd be orvosi költségeiket.
Még mindig kevés síelő köt biztosítást, pedig ha bekövetkezik a baleset, a kártérítés összege akár az egymillió forintot is meghaladhatja. Az utazási irodák által szervezett sí utak száma egyre csökken, a síelők inkább egyénileg szervezik meg utazásukat.
Források: