Ilyen, az előbbi történethez hasonló, komoly és végérvényes életmódbeli, kényszerű változást okozó baleset persze nem történik meg szerencsére mindenkivel, de mégis jobb felkészülni előre, hiszen a váratlan, anyagi segítség nélkül maradó károsult számára rendkívül nehéz. Nehéz, hiszen érzelmileg kell elsősorban feldolgozni ezt a sokkot, és idővel el fog jönni az a pont, amikor döntenünk kell a saját életünkről, és arról, hogy milyen új célokat, és legfőképpen pedig motivációt találunk.
Mivel ez mindenki számára egy teljesen új helyzet, fontos, hogy tudjuk, mire számíthatunk, milyen kilátásaink, illetve milyen lehetőségeink lesznek. Egy komolyabb balesetet követően, a számtalan új információ, és a mind fizikai, mind pedig lelki értelemben vett nehézség mellett még számos, olyan költséggel is szembe kell néznünk, amelyek nyilvánvalóan nem voltak betervezve az eddigi költségvetésünkbe. Gondoljuk csak el: a segédeszközök – legyen az egy mankó, egy bot, vagy ne adj isten, egy kerekesszék – , manapság nem számítanak olcsó mulatságnak, a lakás átalakítása, az emelőlift pedig még annyira sem!
Ha mindezeket a családnak kell saját zsebből, félretett tartalékukból finanszírozni, az bizony nagyon megterhelő lehet, akár az összes megtakarításuk is elmehet rá.
Ezt megelőzhetjük egy jól működő és kedvező balesetbiztosítással! Érdemes jól átnézni a kínálatot, hiszen számos termék van ma ebben a kategóriában is a piacon, ám egy jól kiválasztott konstrukció kellően hatékony védelmet tud nyújtani a nem várt kiadások és nehézségek esetén. Egy balesetbiztosítással ugyanis fedezhető a gyógyulás, az extra költségek, az utókezelés költségei is, miközben pótolható a munkából való kiesés miatt csökkenő jövedelem.
Egy korrekt és jól felépített baleseti biztosítás konstrukció a felépülésünket is maximálisan támogatja: minden olyan lényeges és fontos elemet tartalmaz, melyekre egy baleset után szükségünk lehet, a rehabilitációs eszközökön túl a gyógytornász költségein át, egészen az otthoni segítségnyújtás megszervezéséig.